37180 – Koelkast ventilator
30,95
1 op voorraad
Indien de koelkast niet koel genoeg wordt in de zomer kunt u achter het rooster een ventilator plaatsen voor extra verkoeling.
Koelkastventilator voor een betere koeling achter de koelkast, zodat de koelkast 25% beter koelt. Montage geschiedt tussen de aggregaatlamellen. De ventilator schakelt automatisch aan en uit.
Vermogen 85m3 per uur.
1. Bepaal de locatie en blaasrichting
Plaats de ventilator bij voorkeur achter het bovenste ventilatierooster van jouw koelkast. Zorg ervoor dat de ventilator de warme lucht naar buiten blaast. Dit creëert een onderzuigende werking waardoor koele lucht van onderaf wordt aangetrokken.
- Stroom aftappen: Zoek de 12V-voeding achter op de koelkast.
- Zekering plaatsen: Monteer direct vanaf de pluspool (\(12V+\)) een zwevende zekering (max 2A) in de voedingskabel voor de veiligheid.
- Schakelaar toevoegen: Laat de positieve draad lopen via de schakelaar. Sluit de draad aan op de ingang van de schakelaar en verbind de uitgang met de rode draad (plus) van de ventilator.
- Optioneel (Automatisch): Plaats een thermostaatschakelaar (bimetaal) in serie met de plusdraad op de koelkastkoelribben. De ventilator gaat dan pas automatisch draaien als de temperatuur oploopt (bijv. vanaf 50°C).
- Massa (Min): Sluit de zwarte/blauwe draad (min) van de ventilator aan op de algemene \(12V-\) (massa) achter de koelkast.
Afmetingen:
Lengte 8,2 cm
breedte 8,2 cm
Hartmaat schroefgaten 7,0 /4,0 cm
Diepte 2.7cm
